تبلیغات
فرانسه

فرانسه نامی آشنا برای تمامی گردشگران و مردم دنیا است. این کشور در غربی ترین بخش های اروپا و در کنار اقیانوس اطلس قرار گرفته است.  فرانسه نه یک کشور که مجموعه ای از سرزمین ها است و یادگار دوران کشور گشایی های کشف سرزمین های جدید در دوره  پس از رنساس است. مجموعه جزایر پلی نزی ، منطقه مایوت ، سنت پارتلمی ، سنت مارتین ، سنت پیره ، میکوئلون ، والیس و فوتونا مهم ترین این موارد هستند. و فرانسه از شمال با کشورهای بلژیک و لوکزامبورگ از شمال شرق با آلمان و از شرق با سونیس هم مرز است. ایتالیا در جنوب شرقی و اسپانیا در جنوب غربی آن قرار دارد جایی که بخشی از کوه های پیرنه قرار گرفته است. در این قسمت کشور کوچکی به نام آندورا قرار دارد. از همه اینها بگذریم فرانسه از جنوب با دریای زیبای مدیترانه مرز آبی دارد. در این قسمت مقر کشور کوچک اما معروفی به نام موناکو است. کشوری که دارای حکومت سلطنتی و دارای پرنس است. در قسمت غرب کشور فرانسه مرز طولانی آبی با اقیانوس اطلس دارد و از شمال مرز آبی با کشور انگلستان در کنار دریای شمال دارد. کانال مانش در این قسمت قرار دارد. مسیری که فرانسه را از زیر دریای شمال به خاک انگلستان متصل می کند.
بر اساس آمار منتشر شده از سوی منابع جهانی در سال 2006 میلادی فرانسه محبوب ترین کشور توریستی دنیا بوده است. بر اساس این آمار در سال 2006 در حدود 78 میلیون نفر از فرانسه بازدید کرده اند. پایتخت کشور فرانسه شهر پاریس است. پاریس را عروس شهرهای دنیا لقب داده اند. حکومت فرانسه به صورت جمهوری اداره می شود. پول واحد این کشور در گذشته فرانک بوده است اما در سال های اخیر بر اساس توافق اتحادیه اروپا به واحد پول یورو تغییر پیدا کرده است. مساحت این کشور در حدود 544 کیلومتر مربع است و جمعیت آن تا سال 2007 در حدود 61 میلیون نفر برآورد شده است. زبان این کشور فرانسوی اما زبان های محلی رایج دیگری نیز وجود دارد. مردم فرانسه از نظر مذهب کاتولیک هستند. در حدود 85 درصد مردم این کشور کاتولیک بوده و بقیه با 5 تا 10 درصد مسلمان و پروتستان ها در حدود 2 درصد جمعیت را تشکیل می دهند. جمعیت یهودی این کشور 1 درصد و مذاهب دیگر 4 درصد را تشکیل می دهند. پیش شماره این کشور برای تماس های تلفنی 0033 و با ایران در اکثر ماه ها سال 2/5 سلعت اختلاف زمانی دارد. فرانسه از سال 1957 میلادی عضو فعال اتحادیه اروپا است
 
مناطق فرانسه (France regions) 
فرانسه در مجموع هفت منطقه را شامل می شوند که مناطق جغرافیایی این کشور را در بر گرفته است. ایل دو فرانس (IIe de France) مهم ترین استان فرانسوی است که پایتخت فرانسه یعنی پاریس را در خود دارد. استانی شمالی فرانسه (Northern France) شامل نورد پا دکله (Nord-pas de Calais) پیکاردی (Picardie) و  نورماندی (Normandie) که یادبود جنگ جهانی دوم در این مناطق بسیار یافت می شود. استان شمال شرقی (Northeast France) فرانسه. استان بزرگ غربی (Great West) که همجوار با اقیانوس اطلس و تاریخچه بسیار غنی از انسان های نخستین دارد. استان مرکزی مرکزی فرانسه (Central France) که مملو از زمین های کشاورزی و مراتع سرسبز و البته اماکن باستانی و تاریخی است.  استان جنوب غربی فرانسه (southwestern France) که به سبب نزدیکی به دریا و مزارع تاک و انگور از شهرت خاصی برای تفریحات دریایی و نوشیدنی های الکلی برخوردار است علاوه بر این بخشی از کوه های پیرنه در این منطقه قرار دارد. این استان از استان هایی است که کوه و دریا را داشته و یکی از جذاب ترین بخش های فرانسه را تشکیل می دهد. استان جنوب شرقی فرانسه (southeastern France) به عنوان آخرین استان در این فهرست همانند استان پیشین دارای اهمیت ویژه است. بخشی از سلسله کوه های آلپ و همچنین ساحل دریای مدیترانه در این استان قرار دارد. کناره معروف ساحل فرانسه با نام کوددزوق (Cote d`Azur) که در این قسمت قرار دارد. شهرهای مهمی چون نیس ، کن ، موناکو در این منطقه قرار دارند.
 
شهرهای توریستی فرانسه
فرانسه البته شهرهای متعددی برای گردشگران دارد  اما مهمترین شهرهای فرانسه که از نظر گردشگری حائز اهمیت است به شرح زیر است. پاریس عروس شهرهای اروپا پایتخت فرانسه و شهر نور ، تولوز شهر صورتی به خاطر نوع رنگ معماری خانه های ویلایی زیبای آن و مرکز فعالیت های فضایی کشور فرانسه ، آکس آن پراونس (Aix-en-provence) شهر آب و هنر ، بوردو شهر شراب  و معماری های فوق العاده ، بورگس شهر دوره قرون وسطی با انبوهی از آثار به جای مانده از آن دوران ، کن ،شهری در کنار مدیترانه و مرکز برگزاری جشنواره معروف کن که به صورت سالانه برگزار می شود ، لیل چهارمین شهر بزرگ فرانسه مرکز استان شمالی فرانسه و شهر معماری ، لیون دومین شهر بزرگ فرانسه با تاریخی از دوره امپراتوری رم که رستوران ها و بارهای بسیار معروفی دارد ، مارسی ،بندر بزرگ کنار مدیترانه که اقتصاد فرانسه را وام دار خود کرده است ، نانت شهر سبز و بهترین مکان برای زندگی با آرامش طبیعت ، نیس شهر اشراف و ساحل زیبای مدیترانه و دروازه ورود به موناکو ، استراسبورگ شهری تاریخی در تاریخ فرانسه و امروز یکی از مراکز سه گانه دفاتر و پارلمان اتحادیه اروپا ، ریمز ، شهری در شمال شرقی فرانسه با تاریخی عظیم و به جای مانده از امپراتوری رم. در این شهر 34 پادشاه فرانسه تاج گذاری کرده اند. آرله شهر هنر در نزدیکی مرز فرانسه و اسپانیا خانه موقت ونسن ونگگ و آثاری از امپراتوری رم.