تبلیغات
تور آسیا و اقیانوسیه » تور هندوستان
تور گوآ بهمن 89
نياز سفر بار ديگر تور هنوستان (گوا )در ميان گردشگران معروف است تقديم مي كند . تور هندوستان از جذاب ترين و پرطرفدارترين تورهاي دنيا است. كشوري با جمعيتي ميلياردي در كنار صدها آداب و سنن و فرهنگ و آيين در كنار همزيستي مسالمت آميز آن ها همگان را براي ديدن اين كشور پهناور فرا مي خواند. اما براي كساني كه مايل هستند در تور هندوستان شركت كنند لازم است اطلاعات كلي و عمومي از اين كشور داشته باشند. هند از قديمي ترين و باستاني ترين كشورهاي دنيا است. نام هند هميشه با تاريخ ، وسعت و جمعيت همراه است. اين كشور پهناور در جنوب شرقي آسيا قرار گرفته است. هند هفتمين كشور وسيع دنيا و دومين كشور پرجمعيت جهان پس از چين است. اين كشور پرجمعيت ترين كشور دموكراتيك دنيا نيز است يعني در ميان كشورهايي كه در رديف كشورهاي دموكراتيك قرار مي گيرند هند از نظر جمعيت در رتبه نخست قرار دارد. قدمت و بزرگي اين كشور به اين اندازه اهميت دارد كه بخشي از كره زمين كه سراسر از آب است به نام اين كشور رقم خورده است. اقيانوس هند نام خود را از اين كشور گرفته است. هند در حدود 7500 كيلومتر ساحل دارد ويژگي كه از اين كشور موقعيت خاص ژئوپلتيك و مهم ساخته است. اقيانوس هند در جنوب و خليج بنگال و ادامه درياي هرمز در بخش هايي از همسايگي اين كشور قرار دارد. اما كشورهاي چين ، پاكستان ، نپال بوتان ، بنگلادش ، ميانمار ، سريلانكا و مالديو با اين كشور هم مرز هستند هرچند دو كشور آخر نه مرز خاكي كه با اين كشور مرز آبي دارند. در مورد هند هربار كه سخن به ميان مي آيد تنوع فرهنگي و اعتقادي اين كشور زبانزد خاص و عام است به ويژه اينكه صدها فرهنگ و آيين و مذهب و دين در كنار يكديگر در قالب نظام دموكراتيك زندگي مي كنند. هندوها ، بودايي ها ، سيك ها ، زرتشتي ها ، مسلمانان يهودي ها ، مسيحيان و دها خرده فرهنگ بزرگ و كوچك ديگر در اين كشور زندگي مي كنند. پايتخت اين كشور دهلي نو است. بزرگ ترين شهر هند بمبئي است. زبان هندي و انگلسيي زبان هاي رسمي اما صدها زبان و گويش ديگر نيز در اين كشور رايج است. هند در سال 1947 از انگلستان استقلال يافت و در سال 1950 اعلان جمهوري كرد. مساحت آن در حدود 3 ميليون و دويست هزار كيلومتر مربع است و جمعيت آن از مرز يك ميليارد و صدونود هشت ميليون نفر گذشته است. پول رايج آن روپيه است و زمان رسمي پايتخت آن يعني دهلي نو 2 ساعت از ايران جلوتر است. پيش شماره تلفن آن 0091 است.

 کد تور :  S1030R010
 کشور مقصد :  هندوستان
 شهر مقصد :  گوآ
 مدت تور :  8روزه  | تاريخ حرکت :  پنج‌شنبه ، 30 دی ، 1389  | تاريخ برگشت :  جمعه ، 8 بهمن ، 1389
  مبدا تور : تهران جمعه ، 20 اسفند ، 1389
  نوع مسير تور : هوايی  |  ايرلاين مورد استفاده در تور :  ايران اير IR  |  نوع تور :  خروجی
  قيمت : 000 ، 950، 6 ریال
خدمات تور
بلیط رفت و برگشت
ویزا
اقامت در هتل
ترانسفر فرودگاهی
راهنمای فارسی زبان
راهنمای محلی
بیمه مسافرتی گروهی
صبحانه
 مشخصات هتل

تور گوآ بهمن 89


اقامت در هتل 3 ستاره CARY HOTEL BB هر نفر در اتاق دو تخته قيمت
000 ، 950 ، 6 ريال
اقامت در هتل 3 ستاره SANTIAGO ALL هر نفر در اتاق دو تخته قيمت
000 ، 500 ، 8 ريال
اقامت در هتل 4 ستاره NEELAM THE GRAND HB هر نفر در اتاق دو تخته قيمت
000 ، 950 ، 8 ريال
اقامت در هتل 4 ستاره SUN VILLAGE ALL هر نفر در اتاق دو تخته قيمت
000 ، 250 ، 9 ريال
اقامت در هتل 4 ستاره SANDAL WOOD / WHISPERING TOP ALL هر نفر در اتاق دو تخته قيمت 000 ، 700 ، 9 ريال
اقامت در هتل 5 ستاره RIVERIA DE GOA / هر نفر در اتاق دو تخته قيمت
000 ، 300 ، 11 ريال RIO RESORET ALL هر نفر در اتاق دوتخته قيمت
000 ، 400 ، 10 ريال
اقامت در هتل 5 ستاره CIDADE GOA TOPBB هر نفر در اتاق دو تخته قيمت
000 ، 400 ، 12 ريال
اقامت در هتل 5 ستاره KENIL WORTH / HOLIDAY INN TOP HB هر نفر در اتاق دو تخته قيمت 000 ، 800 ، 13 ريال
اقامت در هتل 5 ستاره FORT AGUADA BEACH DLX BB هر نفر در اتاق دو تخته قيمت 000 ، 950 ، 13 ريال / هتل PARK HYATT DLX BB هر نفر در اتاق دو تخته قيمت 000 ، 400 ، 15 ريال

 برنامه سفر

2 گشت ويژه ( تور شهري گوا همراه با نهار و گشت كشتي كروز بر روي رودخانه زيباي ماندوي )
اين تور هر پنج شنبه برگزار ميشود

 نکات ضروری و مهم

پروازها وهتل ها چارتر وغير قابل استرداد مي باشد
بيمه آكسا براي مسافرين بالاي 60 سال اجباري بوده و مبلغ 000 / 45 تومان جداگانه به مبلغ تور اضافه ميشود

 مدارک و شرايط لازم

اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار-2 قطعه عكس رنگي 6*4 پشت زمينه روشن جديد-كپي شناسنامه اطلاعات دقيق محل سكونت و شغل مسافر + 50% از كل مبلغ تور
مجری تور :  نيازسفر     مشخصات مجری تور :  66403011
 اماکن و جذابيت های گردشگری

دروازه هند (ایندیا گیت India Gate)
این بنای باشکوه با ارتفاع ۴۲ متر در محوطه‌ای باز و نزدیک به کاخ ریاست جمهوری هند توسط معمار انگلیسی دهلی نو در سال ۱۹۳۱ ساخته شده‌است.
جنتر منتر(Jantar Mantar)
این بنا به عنوان مرکز رصدخانه و تحقیقاتی نجومی توسط حاکم جی پور، در سال ۱۷۲۴ ساخته شده‌است.
قلعه کهنه هند (پورانا کیلا Purana Quila)
قلعه کهنه هند معروف به پورانا کیلا بر روی خرابه‌های شهر کهن پاندواها که زمانی درکنار رودخانه یامونا قرار داشته، توسط شیر شاه سوری سلطان افغان که بر همایون شورید و دهلی را تصرف کرد طی سالهای ۱۵۳۸ و ۱۵۴۵ ساخته شده‌است.
صفدر جنگ (Safdarjung)
قلعه تغلق آباد
فیروز شاه کتلا
غیر از آنجه در بالا ذکر شد دیدنهی بسیاری در هندوستان وجود دارد که شایسته توجه است. برای مسافران تور هندوستان همیشه فهرست دیدنی های این کشور بسیار حائز اهمیت است. تورهای ایرانی که عازم هندوستان می شوند به دو مسیر تور تقسیم می شوند . نخست تور آگرا ، تور دهلی و تور جیپور و مسیر دوم تور دهلی و تور آگرا که از این دو مسیر تور آگرا ، تور دهلی و تور جیپور از محبوبیت بیشتری برخوردار است. تور دهلی که شامل تور دهلی نو نیز می شود با آشنایی و بازدید از مسجد جامع دهلی که به دستور شاه جهان ساخته شده آغاز می شود. قلعه سرخ یکی از مهم ترین اماکنی است که گردشکران از همه جای دنیا برای آن دیدن آن می آیند برخی معتقدند قلعه سرخ بزرگ ترین مرکز گردشگری شهر دهلی است. بازار بزرگ چندی چوک در این بخش جایی است برای دیدین و یا خرید. کسانی که به بازدید از بقعه ها و مزار بزرگان و یا شخصیت های سیاسی و یا فرهنگی هستند آرامگاه همایون دومین پادشاه مغولی هند که با معماری ایرانی آراسته شده بازدید کنند در نزدیکی آرامگاه همایون آرامگاه صوفی بزرگ هند خواجه نظام الدین اولیاء قرار دارد. هند سرزمین تصوف و عرفان از این رو عرفا و صوفیان از اهمیت ویژه ای برخوردارند اماکن دیگر که دیدن آن ها برای علاقه مندان به معماری و حتی گردشگران خالی از لطف نیست قطب منا از نخستین بناهای معماری هند که از معماری هندو اسلامی پیروی می کند. اما نمی شود به هندوستان آمد و سراغی از شخصیت بزرگ هند یعنی ماهاتاما گاندی نگرفت مزار او در دهلی است آن را فراموش نکنید از دیگر جاهایی است که به دیدن آن می ارزد معبد نیلوفر و معبد آکشاردام که از بزرگ ترین معابد هندی در دنیا است و همه اینها را در دهلی خواهید دید.
اما تور آگرا یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین شهرهای هندوستان است که از دهلی برای رسیدن به آن با قطار دو ساعتی در راه خواهیم بود. البته شما می توانید با اتوبوس نیز سفر کنید اما به دلیل شلوغی مسیرها اتوبوس ها خیر آرام حرکت می کنند و ممکن است ساعت ها طول بکشد تا شما را به آنجا ببرند. این شهر از مهرماه تا فروردین مناسب ترین آب و هوا را برای گردشگران دارد. اما آگرا برای دنیا و ایرانی ها اهمیت ویژه دارد چرا که تاج محل در آن آرمیده است. به دیدن تاج محل می رویم که شاهکار معماری ایرانی است. شاید تاج محل تمام حواس شما را به خود جلب کند اما آگرا دیدنی های دیگری نیز دارد آرامگاه اعتماد الدوله ، مسجد جامع آگرا ، باغ مریم و سایر نقاط و امکان نام برد.
تور جیپور را فراموش نکنید. اگر راهنمای تور شما را دعوت به رفتن به تورجیپور کرد دعوت او را رد نکنید این شهر که در شمال غربی کشور هندوستان است به شهر صورتی شهرت دارد. این شهر معروف ترین شهرهایی است که در قرن 18 میلادی تأسیس شده و دارای معماری شهری منظم و منسجم است و لذت خاصی به شما برای دیدن آن می دهد به دژهای نهارگر و جایگر و همچنین کاخ هوا محل و رصد خانه قدیمی یا همان رصد خانه جنتر منتر اشاره کرد. تور شما با دیدن دهلی ، آگرا و جیپور پایان می یابد. عموم تورهای ایرانی به مقصد هند از این مسیر استفاده می کنند که استقبال بیشتری از آن شده است.
اما تور هندوستان علاقه مندان دیگری هم دارد اما به نقاط دیگر. یکی از این تورها تور بمبئی است و دیگری تور گوآ. شهر گوآ که در کنار ساحل اقیانوس هند است در اغلب ماه های سال آب و هوایی شرجی و مرطوب دارد گردشگران این شهر را به خاطر تفریحات آبی و آفتاب ساحلی آن دوست دارند سواحل شنی و زیبای آن شما را به هیجان می آورد در اغلب موارد سال درجه حرارت این منطقه در حدود سی و پنج درجه سانتیگراد است اما در ماه هایی از آذماه تا بهمن ماه دمای آن تا بیست درجه سانتیگراد نیز می رسد. یادتان باشد که تور گوآ را برای استراحت و آرامش انتخاب کنید و از آن انتظار دیگری نداشته باشید. اما تور بمبئی تور یکی از بزرگ ترین و ثروتندترین شهرهای هندوستان است بمبئی در زبان هندو یعنی ساحل خوب و این نشان می دهد هندی ها تا چه اندازه این شهر را دوست دارند. شاید شما از معدود ایرانی هایی باشید که سرو کله اتان در بمبئی پیدا شده اما به هر حال خوشحال باشید که شهری زیبا و گردشگر پسند را می بینید. فصل توریستی این شهر از شهریور تا اسفند است که دمای هوا پانزده تا بیست و پنج درجه است. دروازه هند یادگار استعمار انگلستان و هتل تاج محل از مهم ترین جاهایی است که نباید آن را از دست بدهید. هتل تاج محل بعد از عملیات تروریستی که در سال 2009 در آن اتفاق افتاد شاید پولدارها چندان آن را دوست نداشته باشند اما گردشگران برای دیدن این هتل که بیش از پیش مشهور شده از همه جای آن بالا می روند. اما تور بمبئی تور موزه است موزه های پرنس ویلز و موزه ویکتوریا از آن موزه هایی است که به دیدنش می ارزد. اما بناهایی که در تورها یا به صورت انفرادی دیدن آن خالی از لطف نیست ساختمان دادگاه عالی بمبئی و ساختمان دانشگاه بمبئی است که یادگار دوره حضور انگلیسی ها است. بازارهای بمبئی و سوغاتی های عالی این شهر مثل صنایع دستی و چای معروف هند را فراموش نکنید. بسته بندی این چای ها آنقدر زیبا و دیدنی است که شاید شما فقط به خاطر تنها بسته بندی چایی ها را بخرید.

 مناسبت ها و رخدادها

نوروز 90