تور اسپانیا تابستان 93

1- تور بارسلون مادرید  شامل 4 شب اقامت در مادرید و 4 شب اقامت در بارسلون است. اقامت در  در هتل های 4 ستاره با صبحانه ، بیمه مسافرتی ، پرواز بین المللی ، ویزای شنگن از اسپانیا ، گشت شهری طبق برنامه و کلیه ترانسفرهای فرودگاهی ، قطار در مسیر بارسلون و مادرید. تاریخ حرکت تور 6 مرداد 1393 جزئیات بیشتر

2- تور اسپانیا پرتغال شامل 18 روز بازدید از شهرهای بارسلون ، بیلبائو ، مادرید ، گرانادا ، مالاگا ، سویل ، لیسبون. اقامت در هتل های 3 ستاره با صبحانه ، کلیه ترانسفرهای فرودگاهی ، ترانسفرهای بین شهری ، راهنمای تور فارسی زبان ، ویزای شنگن از اسپانیا ، بیمه مسافرتی. تاریخ حرکت تور 16 شهریور 1393. جزئیات بیشتر 
برای رزرو تور و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
 88458805-021 آژانس مسافرتی صونا پرواز
تور اسپانیا را همه می شناسند. مردم ایران و حتی دنیا اسپانیا را به گاو بازی و دریا می شناسند. این کشور یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا است و جالب اینجاست که نه به خاطر امکان دیدنی و حتی گاوبازی اش که بیشتر به خاطر سواحل گرم و مطبوعش خواهان بسیار زیادی دارد. این کشور از یک سو در غربی ترین بخش های اروپا قرار گرفته و با فرهنگ آمریکای لاتین مرتبط است و از سوی دیگر از جنوب با مراکش هم مرز است و به دلیل سابقه سلطه طولانی مسلمانان در این منطقه ارتباطات قوی و ریشه ای با اعراب و مردمان شمال آفریقا دارد. جالب است بدانید که در ایالات متحده زبان دوم پس از انگلیسی زبان اسپانیولی است و کشورهای بسیاری در آمریکای لاتین به زبان اسپانیولی صحبت می کنند. مردم ایالات متحده آمریکا اسپانیا را به خوبی می شناسند. در تاریخ اکتبر 1492 میلادی کریستوفر کلومبوس یا همان کریستف کلمب پای خود را به عنوان کاشف قاره ای جدید در خاک این آمریکا گذاشت. کریستف کلمب یک اسپانیایی بود که در آرزوی کشف سرزمین های جدید در غرب کشور خود بود. این روز اکنون یک جشن ملی در آمریکا است.  از این رو اسپانیا کشوری آشنا و دوست داشتنی برای مردمان این کشور و بسیاری از کشورهای دنیا است. تفریحات آبی و شنا در 8 هزار کیلومتر ساحل این کشور با مدیترانه و اقیانوس اطلس هر گردشگری را به این کشور می کشاند. اسپانیا سالانه پذیرای 50 میلیون گردشگر از سراسر دنیا است. صنعت گردشگری 15 درصد از سهم اشتغال این کشور را به خود اختصاص داده است. اما کسانی می توانند از تور اسپانیا بیشترین استفاده و لذت را ببرند که شناخت جامع تری راجع به اسپانیا داشته باشند. اما کسانی که در تور اسپانیا مشارکت دارند معمولاً از مناطق مختلف این کشور پرسش هایی را مطرح می کنند. 
اسپانیا در شمال غربی شامل مناطق گالیسیا ، آستوریاس ، کانتابریا استان شمالی اسپانیا شامل ایالت باسک ، ناوارا و لاریوجا ، استان شمال شرقی اسپانیا شامل ایالت کاتالونیا و آراگون ، اسپانیای مرکزی شامل مادرید کاستیل لامانچا و کاستیل لئون و اکسترمادورا استان شرقی اسپانیا شامل مورسیا و والنسیا و ایالت آندولوس و جزائر بالریک و جزایر قناری اما تور اسپانیا به شهرهای توریستی این کشور محدود می شود.
شهرهای این کشور نیز عموماً توریستی هستند و بخش اعظم توریست ها توریسهای تفریحی می باشند. مادرید پایتخت اسپانیا از مهم ترین شهرهای توریستی این کشور است. این شهر پایتخت سیاسی و البته فرهنگی این کشور است. مادرید در مرکز اسپانیا قرار دارد. جمعیت شهر مادرید بیش از 3 ملیون و دویست هزار نفر است. جمعیت این شهر با حومه به حدود 5 میلیون و هشتصد هزار نفر نیز می رسد. مرکز شهر مادرید خود بسیار دیدنی است اما موزه شهر موزه ها است. موزه دل پرادو (Museo del prado) کلکسیونی از هنرهای کلاسیک را گردآوری کرده است. موزه ملی رینا سوفیا (reina Sofia National) برعکس موزه قبل مرکز جمع آوری هنرهای مدرن است. در این موزه کلکسیونی از آثار پابلو پیکاسو به چشم می خورد. موزه دیگر موزه باستان شناسی ملی . در این موزه آثار مهمی از دوره قدیم اسپانیا وجود دارد. اما قصر سلطنتی مادرید از جمله دیدنی های مهمی است که گردشگران را از همه جای دنیا به سوی خود می کشاند. قصر سلطنتی مادرید در نوع خود بزرگ ترین کاخ است. اما پلازا مایور (Plaza mayor) یکی دیگر از دیدنی های شهر مادرید است. میدانی است تاریخی و دیدنی که در اصل در خارج دیوارهای شهر ساخته شده بوده است. در شکل زیر پلازا مایور به خوبی دیده می شود. اما یکی از دیدنی ها نادر شهر مادرید گاوبازی است. میدان گاو بازی مادرید پس از میدان گاو بازی مکزیک دومین در نوع است. در ماه هایی از سال برنامه گاو بازی در این شهر برگزار می شود و علاقه مندانی نیز دارد. عکس نخستی که در این صفحه دیده می شود بخشی از مراسم گاوبازی را به نمایش می گذارد.
بارسلون نیز نه تنها دست کمی از مادرید ندارد ای بسا از مادرید بیشتر مورد اقبال گردشگران است. بارسلون دومین شهر بزرگ اسپانیا است. اما باید گفت بارسلون توریستی ترین شهر اسپانیا است. شهری تازه مدرن شده پس از بازی های المپیک 1992 این شهر که معماری این شهر را دگرگون کرده است. جمعیت این شهر در حدود 1.5 میلیون نفر است. ایالتی که بارسلون مرکز آن است به نام ایالت کاتالونیا شهرت دارد. زبان مردم بارسلون نیز از نوع اسپانیایی کاتالون است. بارسلون شهری است بندری با تمامی جذابیت های شهری در کنار مدیترانه. شاید مشهورترین اثر توریستی در شهر بارسلون کلیسای ساگرادا فامیا است. این کلیسا اثر معمار مشهور اسپانیایی آنتیو گائودی است. ساخت این کلیسا چندین سال است شروع شده و همچنان ادامه دارد. در شکل زیر نمایی از کلیسای ساگرادا فامیلیا دیده می شود.

بیلبائو شهر دیگری است که در شمال اسپانیا قرار دارد. بیلبائو شهری صنعتی و بسیار مدرن است که چشم هر بیننده ای را خیره می سازد. در بیلبائو معماری و سازه های مدرن بسیار دیده می شود. شهر بیلبائو مرکز ایالت باسک است. ایالت باسک از جمله ایالت هایی است که در آن جنبش های خودمختاری بسیار قوی است. آب و هوای بیلبائو از نظر متعادل بودن از همه جاهای اسپانیا بهتر است. جمعیت بیلبائو جمعیتی بالغ بر 372 هزار نفر است. جمعیت این شهر با حومه در حدود یک میلیون نفر است. اما آنچه بیلبائو را بسیار در دنیا مشهور کرده است موزه معروف گوگنهایم (
Guggenheim Museum) است. معماری این موزه مدرن آنقدر جالب و دیدنی است که بسیاری از گردشگران از همه جای دنیا برای دیدن آن می آیند. در شکل زیر نمایی از موزه گوگنهایم دیده می شود. 

اما شهر زاراگوزا یکی دیگر از شهرهای مهم اسپانیا است. زاراگوزا شهری گرم و بسیار دوستانه است. این شهر در اصل بین مادرید ، بارسلون ، بیلبائو و والنسیا است. این شهر بیش ز 2 هزار سال سابقه سکونت انسان ها را دارد. مهم ترین دیدنی این شهر بافت قدیمی شهر است که برای گردشگران جذاب است.
اما شاید یکی از مهم ترین دیدنی های اسپانیا شهر گرانادا است. اهمیت گرانادا در سابقه سلطنت مسلمانان در این منطقه است. قصر الحمرا در شهر گرانادا است. در تور اسپانیا حتماً سری به کاخ الحمرا بزنید. این کاخ در شهر گرانادا که نام عربی اش غرناطه است. این قصر در فضای باغ بسیار زیبایی بر روی تپه ای مشرف به شهر گرانادا است. معماری این کاخ آنقدر جذاب است که روزانه به طور متوسط 8 هزار نفر از این کاخ بازدید می کنند. عکس زیر نمایی از کاخ الحمرا دیده می شود.


کادیز یکی از بنادر مهم و محل عبور و مرور مسافران ، تجار و دریانوردان از سراسر دنیا است.  کوردوبا یکی از شهرهای قدیمی و یاد آور سلطنت مسلمانان در اسپانیا سویل شهری زیبا با کوچه های قدیمی و والنسیا شهری که به خاطر ساحل های زیبا و دل انگیزش شهرت جهانی دارد و سر انجام مالاگا در جنوبی ترین بخش های اسپانیا در ده های اخیر که تحول عظیمی در جذب گردشگر و سرمایه گذار خارجی ایجاد کرده است. اما یکی از پرسش های متداول در تور اسپانیا مقوله پرواز به اسپانیا است. اسپانیا پذیرای پروازهای بین المللی در دو شهر اصلی خود است. متآسفانه از تهران برای اسپانیا پرواز مستقیمی وجود ندارد اما با پروازهای ترانزیتی این امر ممکن است.  در آینده ای نزدیک گروه نیازسفر اطلاعات کاملتری راجع به تور اسپانیا و همچنین دیدنی های اسپانیا به اطلاع شما خواهد رسانید.