تور کانادا

تور کانادا یکی از جذاب ترین و البته نادرترین تورهای موجود در ایران است. کانادا شمالی ترین کشور در قاره آمریکا است. اگر قاره آمریکا را به آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی تقسیم کنیم کانادا در شمالی ترین قسمت آن قرار گرفته است. این کشور که به صورت فدراتیو اداره می شود زیر نظر سلطنت مشروطه و پادشاهی انگلستان اداره می شود. همسایه جنوبی این کشور ایالات متحده است که در حدود 8 هزار کیلومتر با کانادا مرز مشترک دارد. کانادا از شرق در کنار اقیانوس اطلس و در غرب با اقیانوس آرام هم مرز است. پایتخت کانادا شهر اوتا است این شهر محل استقرار مراکز سیاسی و اداری کشور کانادا است. در تور کانادا تور اتاوا نیز گاهی به چشم می خورد. باید بدانید که فرمانده کل به صورت تشریفاتی نماینده ملکه انگلستان به حساب می آید.
کانادا دومین کشور بزرگ دنیا است و بزرگ ترین کشور در آمریکای شمالی است. کانادا کشوری مهاجر پذیر و یکی از کشورهای توریستی مهم در دنیا به حساب می آید. از این رو باید گفت تور کانادا تور جذابیت ها فرهنگ و طبیعت است. پایتخت کانادا شهر اتاوا است. دولت آن به صورت فدراتیو اداره می شود. واحد پول کانادا دلار کانادا است. مساحت این کشور در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است که در حدود 6 برابر مساحت ایران است. جمعیت آن در حدود 33 میلیون نفر و زبان آن به طور رسمی و عمده انگلیسی است اما زبان فرانسه و زبان های دیگر نیز در آن مورد استفاده قرار می گیرد. پیش شماره این کشور برای تماس تلفنی 001 است. تور کانادا تور بزرگ ترین کشور آمریکای شمالی است.
در کانادا شهرهای زیادی وجود دارد اما چند شهر از نظر گردشگری حائز اهمیت بسیار است. نخست باید شهر اتاوا را نام برد. اتاوا به عنوان پایتخت کانادا مرکز کانادای سیاسی و اجتماعی است که به طور خودکار گردشگران را نیز به سوی خود می کشد. از این رو تور کانادا به نوعی تور اتاوا نیز شناخته می شود. اتاوا در کنار رودخانه اتاوا کشیده شده است. جمعیت این شهر در حدود 1.4 میلیون نفر است و در حال حاضر پنجمین شهر بزرگ کانادا و در منطقه اونتاریو دومین شهر بزرگ پس از تورنتو است. نخستین دیدنی شهر اتاوت تپه پارلمان (parliament hill) است. تپه پارلمان شهر اوتاوا در مرکز شهر با اشراف منظره رودخانه اتاوا است. این تپه و پارلمان از جهت بازدید از مرکز دموکراسی کانادا بسیار حائز اهمیت است. موزه جنگ کانادا (Canadian war museum) یکی دیگر از دیدنی های شهر اتاوا است. ساختمان این موزه که در سال 2005 میلادی افتتاح شده با مرکز شهر اتاوا فاصله بسیار زیادی ندارد. سابقه حضور کانادا در میادین جنگ و در دنیا و همچنین تاریخچه استقلال کانادا و جنگ های داخلی آن بشخی از روایت های این موزه است. موزه تمدن (Museum of Civilization) موزه فناوری و علم (Science and technology) موزه تاریخی طبیعی کانادا در شهر اتاوا (Canadian Museum of Nature) گالری ملی شهر اتاوا. همچنین ساختمان دادگستری شهر اتاوا موزه هوانوردی اتاوا ، موزه بانک ، موزه کشاورزی و ده ها موزه و بنای دیگر بخشی از گردشگری شهر اتاوا را شامل می شود.