تور مکزیک

این کشوررا بی تردید ایرانی ها چندان نمی شناسند اما باید بدانید که این کشور از نظر گردشگران دنیا یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا است. تنها در سال گذشته میلادی 20 میلیون نفر گردشگر در قالب انواع تور مکزیک از این کشور دیدن کرده اند. بیشترین سهم از جاذبه های توریستی این کشور به سواحل این کشور باز می گردد. البته مناطق مرتفع در مرکز این کشور نیز سهمی از این میزان گردشگر دارد. تور مکزیک از ایران چندان برگزار نمی شود. این کشور در فاصله بسیار دوری از ایران قرار گرفته و کشوری است در همسایگی ایالات متحده به همین دلیل سختگیری برای دریافت ویزای مکزیک بسیار زیاد است. به ویژه برای برخی ایرانی ها که علاقه زیادی به مهاجرت و یا مسافرت به ایالات متحده دارند. اما برای شناخت تور مکزیک باید اطلاعات کلی حداقل از این کشور داشت.
مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی و نزدیک به آمریکای مرکزی و هم مرز با کشور ایالات متحده آمریکا ، در کنار مکزیک خلیج بزرگ مکزیک است که به عقیده زمین شناسان اثر برخورد شهاب سنگی بزرگ در پیش از عصر یخبندان در کره زمین است. حکومت مکزیک به صورت فدرال اداره می شود پول رایج این کشور پزو است و مساحت آن 1972550 کیلومتر مربع است یعنی در حدود 300 هزار کیلومتر مربع بیش از ایران. جمعیت این کشور بر اساس آخرین سرشماری جهانی تا سال 2006 میلادی بیش از 106 میلیون نفر بوده است. زبان های رایج این کشور متنوع است. زبان های اسپانیایی ، زبان بومی مایان و ناهوتی است. دین رایج مردم کاتولیک با اکثریت 89 درصد و پروتستان ها و سایر ادیان مذاهب به ترتیب 6 و 5 درصد جمعیت مذهبی را تشکیل می دهند. ولتاژ برق این کشور 120 ولت و پیش شماره تلفن آن 0052 است. اما تور مکزیک در یک یاز ارکان خود به شناخت آب و هوای این کشور مربوط می شود. مکزیک به رغم بودن در کنار آب های آزاد در قسمت شمال غرب کشور صحراهای بی آب و علف دارد اما برعکس در شمال شرق آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. در شمال مکزیک یعنی جنوب ایالات متحده در زمستان هوایی سرد و خشن دارد که در گرمترین مواقع در سال در روز دما حداکثر به 8 تا 12 درجه سانتیگراد  می رسد و حتی در شب تا 4- درجه نیز افت می کند. به همین ترتیب در تابستان ها نیز این بخش از مکزیک گرم شده و بارندگی های شدیدی نیز در آن رخ می دهد. همچنین توفان های مهیبی چون تورنادو در این بخش ها اتفاق می افتد. در مرکز مکزیک در جایی که مکزیکو سیتی نیز در آن واقع شده به دلیل بودن در کنار جنگل های وسیع آب و هوا کمی معتدل تر و بهتر است. شهرهای کنار دریای کارائیب و خلیج مکزیک نیز از آب و هوای خاص دریایی و رطوبت در فصل های مختلف سال برخوردار هستند. اما تور مکزیک در پایان یعنی آشنایی با دیدنی های مکزیک.
شهر مکزیکو یکی از مهمترین مراکز فرهنگی در آمریکای لاتین است که از بسیاری جاها اسپانیایی زبانها را به سوی خود میکشاند مکزیکو سیتی پایتخت با چندین میلیون جمعیت از یک سو کاخ های کهن سال قرن 17 واز سوی دیگر ساختمان های سبک فرانسوی با شیروانی های تند و دیوارهای شیشه ای و نمای ساده سر به آسمان ساییده است میدان زوکالو چشم وچراغ مکزیکو است بر جسته ترین ساختمان این میذان نمازخانه آن است  کاخ چاپولیتک روبروی پاسودولارفورما یکی از زیباترین خیابانهای سراسر قاره آمریکا اکنون تبدیل به موزه شده است  موزه ملی دانتروپولوژی ( مردم شناسی )  ، کاخ ویسبرگال ودو میدان گاو بازی و پارکهای چایوتیک و آلامه دا ، کوبوکان ،بیابان یشران از دیدنی های مکزیکو است.
در آینده نه چندان دور نیاز سفر اطلاعات بیشتری راجع به تور مکزیک در اختیار شما قرار می دهد.