تور برزیل

تور برزیل یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا است.برزیل به معنی چوب قرمز است .تور برزیل از جمله تورهایی است که در سال های اخیر شاهد استقبال شگرفی از سوی ایرانیان بوده است.  شباهت ها و نزدیکی های فرهنگی و روحی ایرانی ها و برزیلی ها به همراه طبیعت زیبا و بکر این کشور ایرانی ها را به سوی این کشور کشانیده است. اما مشارکت در تور برزیل با شناخت کشور برزیل آغاز می شود. نامی آشنا در سال های اخیر برای تمامی ایرانی ها است. برزیل بزرگ ترین کشور آمریکای جنوبی است. در دنیا آنچه نام برزیل را در صدسال گذشته بیش از همه بر سر زبان ها انداخته تیم فوتبال آن است اما واقعیت این است که این کشور سال ها است که به دلیل جذابیت های گردشگری مختلف یکی از مقاصد توریستی پرطرفدار دنیا است. همچنین مراسم پرطرفدار کارناوال که هر ساله در ماه فوریه در این کشور برگزار می شود نامی آشنا و محبوب از برزیل برای گردشگران به جای گذاشته است. برزیل در گذشته مستعمره کشور پرتغال بوده از این جهت زبان مردم این کشور پرتغالی است. این کشور به صورت جمهوری فدراتیو یا فدرال اداره می شود. پس از استقلال این کشور در قرن 19 میلادی متأثر از رخدادهای ایالات متحده این کشور نیز به سوی جمهوری و دموکراسی پیشرفت کرد. پایتخت کشور برزیل شهر برازلیا است اما این شهر بیشتر جنبه سیاسی دارد و دیپلماتیک دارد. بزرگ ترین شهر این کشور سائوپائولو است. مساحت برزیل در حدود 8 میلیون و پانصدهزار کیلومتر مربع است و جمعیت آن بر اساس آخرین سرشماری در سال 2009 میلادی در حدود 192 میلیون نفر است. اقتصاد این کشور در قرن بیستم و آغاز قرن بیست و یکم یکی از قوی تیرین و روبه رشد ترین اقتصادهای دنیا است به طوری که مراحل گذار از کشوری در حال توسعه به کشوری توسعه یافته در این مدت به خوبی طی شده است. ساعت رسمی این کشور با معیار پایتخت یعنی برازیلیا 5/5 ساعت از ایران عقب تراست. پیش شماره این کشور 0055 است. 
تور برزیل به طور عمده در نیمه دوم سال ایران برگزار می شود. از مهرماه هر سال تا عید نوروز تورهای متعددی به مقصد این کشور برگزار می شود. علت این امر قرار گیری این کشور در نیمکره جنوبی کره زمین است. کشورهایی که در نیمکره جنوبی کره زمین قرار دارند از نظر آب و هوا با کشورهای شمالی کره زمین در وضعیت معکوس قرار دارند. البته برزیل از شمال به خط استوا و از جنوب به قطب جنوب از این رو آب و هوای متنوعی دارد. با این حال نیمه دوم سال که اوج آن در عید نوروز است در برزیل شاهد بهترین آب و هوا هستیم. متوسط درجه حرارت در این فصل در برزیل در حدود بیست و پنج تا سی درجه است که آب و هوای مناسب حتی برای ورزش های آبی است. اما سر آخر آنچه مهم است آگاهی از دیدنی های تور برزیل است.
تور برزیل با آشنایی و ملاقات شما با یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای دنیا یعنی سائوپائولو آغاز می شود.
سائوپائولو بزرگ ترین شهر برزیل است. جمعیت سائوپائولو در حدود 11 میلیون نفر است. پس در تور برزیل شما با یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیا روبرو خواهید بود. سائوپائولو با جمعیت حومه در حدود 20 میلیون نفر را شامل می شود. سائوپائولو مرکز ایالتی در برزیل با همین نام است. جمعیت زیاد این شهر برنامه های تفریحی و به ویژه برنامه های شبانه این شهر در کل برزیل بسیار شهرت دارد. توجه داشته باشید که سائوپائولو یکی از ثروتمندترین شهرهای در نیمکره جنوبی هم هست. اما بسیاری از فقرا و طبقه محروم برزیل نیز در این شهر زندگی می کنند. دیدار از این شهر بدون بازدید از موسسه طبیعت بوتانتا مرکز شهر زیبا و خیابان پولیستا و محله لیبرداد امکان پذیر نیست. خیابان پولیستا یکی از محبوب ترین جلوه ها و اماکن دیدنی شهر سائوپائولو است. این خیابان مرکز تجاری و فرهنگی شهر سائوپائولو نیز می باشد.  خیابان های اطراف خیابان پولیستا از جمله خیابان روا آگوستا و آلامدا سانتوز نیز از جمله خیابان هایی است که اهمیت آن کمتر از خیابان پولیستا نیست. دیدار از ساختمان ایتالیا و عکاسی از معبد موزه هنر پیناکوکا دو استادو را نیز به این فهرست بیافزایید. برخی تورها شما را به دیدار بازار بزرگ میوه های استوایی خواهند برد همچنین محله ژاپنی ها و کلیسای سنت سباستین نیز از مکان هایی است که ایرانی ها آن را دوست داشته اند.
پس از سائوپائولو شاید نزدیک ترین مکانی که ایرانی ها تا کنون آن را پسندیده اند دو شهر آنگرا و پارچی باشد. دو شهر زیبا در ساحل اقیانوس اطلس با جزایر زیبا و بی نظیر. تور قایق به جزایر اطراف این شهرها در اقیانوس بی نهایت جذاب و شعف انگیز است به وِيژه اینکه در کنار اقیانوس وعده غذایی مثل نهار نیز صرف کنید. این دو شهر در ایالت ریودوژانیرو قرار دارد. پس از آنگرا و پارچی با اتوبوس خود را به معروف ترین شهر برزیل یعنی ریودوژانیرو می رسانیم. زیبایی این شهر وصف ناپذیر است. دیدار از شهر ریودوژانیرو یعنی شنا در ساحل ایپانما یا کوپاکابانا یا لبلون اما بیشتر گردشگران از نقاط مختلف دنیا برای بازدیداز مجسمه مسیح نجات بخش می آیند. همان مجسمه ای که دستانش را به علامت حمایت از انسان ها گشوده است و در نوک مرتفع ترین کوه ریودوژانیرو یعنی کوه کورکووادو مستقر شده است. با تله کابین بر فراز کوه کله قندی می رویم جایی که شهر خود را به زیبایی نشان می دهد. روزهای دیگر شما به نقاط زیباترین از شهر خواهید رفت. بازدید از شهر تاریخی پتروپلیس و خانه سانتوز دومون کسی که پیش از برادران رایت نخستین هواپیما را اختراع کرد. ریودوژانیرو باز هم ظرفیت دیدارهای دیگر را نیز دارد. گشت سافاری در جنگل های تیجوکا و دیدن گونه های مختلف گیاهی خالی از لطف نیست. دیدن درخت قهوه شما را متحیر خواهد کرد. فوتبال دوستان نیز از دیدار بزرگ ترین استادیوم دنیا یعنی استادیوم  مارکانا نخواهند گذاشت ما همه برزیل به یک سو و دیدار آبشار ایگوآسو در سوی دیگر این آبشار که در مرز سه کشور برزیل ، آرژانین و پاراگونه است یکی از زیباترین جلوه های قدرت طبیعت است. این آبشار وسیع ترین آبشار جهان است. گشت قایق که شما را به زیر آبشار می برد و گشت هلی کوپتر و دیدار از یکی از بهترین باغ وحش های دنیا در کنار آن شما را متحیر خواهد کرد. اما تور برزیل زمانی بسیار جذاب خواهد بود در مناسبت ها و جشنها در آن کشور حضور داشته باشید. یکی از این برنامه ها جشن کارناوال برزیل است که یکی از بزرگ ترین جشن های ملی کشور برزیل است. این جشن که آداب و رسوم آن یادآور دوران برده داری و تجارت برده توسط پرتغالی ها در این کشور است با رقص معروفی به نام رقص سامبا همراه است. رقص سامبا توعی رقص است که از ترکیب رقص آفریقایی ، بومیان برزیل و پرتغالی تشکیل شده است. این رقص علاوه بر برنامه کارناوال در برنامه های شبانه شهرهای برزیل نیز وجود دارد. اگر در تور برزیل هستید چه در تور کارناوال و چه در تور عادی تماشای رقص سامبا را فراموش نکنید.

گروه نیاز سفر
به زودی اطلاعات دقیق تر و جامع تری از تور برزیل در اختیار شما قرار خواهد داد.