تور آفریقا جنوبی نوروز 93

تور آفریقای جنوبی نوروز 93 : تاریخ رفت: 2 فروردین ، پرواز امارات EK ، هتل های 5* با صبحانه ، 5 شب کیپ تاون ، 3 شب ژوهانسبورگ ، 2 شب سان سیتی ، برنامه های گشت های متنوع با ورودیه ، راهنمای محلی و راهنمای همراه از ایران ، بیمه مسافرتی ، ترانسفرهای فرودگاهی ، پرواز داخلی کیپ تاون - ژوهانسبورگ 

تور آفریقای جنوبی یکی از مهیج ترین و جذاب ترین تورهای خارجی موجود در عرصه خدمات گردشگری و مسافرتی ایران است. چندی نیست که تور آفریقای جنوبی در میان ایرانیان شناخته شده است و در سال های اخیر مسافران بسیاری را به خود جذب کرده است. این کشور پس از پایان یافتن آپارتاید یا نظام تبعید نژادی و رهبری نلسون ماندلا به شهرت جهانی رسید و از آن سال ها مقصد بسیاری از گردشگران در سراسر دنیا قرار گرفته است و تور آفریقای جنوبی زبانزد عام و خاص شد. علاوه بر امکان تاریخی این کشور بیشتر از نظر طبیعت حائز اهمیت است جنگل های زیبا و مراتع وسیع با گونه های جانوری بسیار جذاب ترین مناظر این کشور است از همه این ها گذشته موقعیت جغرافیایی آفریقای جنوبی نیز بسیار جالب است. جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا و در مرز دو اقیانوس بزرگ کبیر و اطلس موقعیت خاصی به این کشوز داده است. به ویژه شهر کیپ تاون که درست در مرز این دو اقیانوس قرار دارد. اگر به آفریقای جنوبی می روید فراموش نکنید که در فصلی بروید که در ایران هوا سرد است زیرا در آفریقای جنوبی به دلیل بودن در نیمکره جنوبی آب و هوا و فصول آن دقیقاً عکس ایران است.

 

آنچه مسافران پیش مسافرت به آفریقای جنوبی مایل هستند بدانند دیدنی های این کشور است. چه مشارکت در تور آفریقای جنوبی بدون دانستن دیدنی های این کشور چندان جالب نیست. تور آفریقای جنوبی معمولاً از شهر ژوهانسبورگ یا کیپ تاون آغاز می شود. ما از کیپ تاون آغاز می کنیم. شهر کیپ تاون جنوبی ترین شهر قاره آفریقا است. نگاهی به نقشه قاره آفریقا بیاندازید. این شهر ساحلی به طور وصف ناپذیری زیبا و دل انگیز است. گشت های این شهر در تورهای ایرانی معمولاً از گشت مرکز شهر آغاز می شود. این گشت ها از منطقه بوک آپ و ساحل واتر فرانت آغاز می شود و با بازدید از تپه سیگنال هیلز و مزرعه شتر مرغ های آفریقایی ادامه پیدا می کند. منطقه بوک آپ بر روی تپه ای در جنوب غربی مرکز شهر قدیمی کیپ تاون قرار گرفته است. مرکز شهر قدیمی بوک آپ از قدیم محل استقرار مسلمانان محلی بوده این مسلمانان در قرون پیشین به صورت برده از جنوب شرق آسیا جهت کار اجباری به این منطقه کوچ داده شده اند. بسیاری این مسلمانان اصالتاً مسلمانان مالایی که مربوط به مالزی است می باشند. جزیره فک ها ، پنگوئن های آفریقایی ، دماغه امید نیک و سواحل شنی و ماسه ای را نیز شامل می شود. بازدید از تیبل مانتین و بالا رفتن با تله کابین و دیدن ساحل اقیانوس جایی که دو اقیانوس اطلس و آرام به هم می پیوندند را فراموش نکنید. حتماً راهنمای تور شما بازدید از آکواریوم دو اقیانوسی ، کیپ پوینت و مزرعه شراب را به شما پیشنهاد خواهد داد. این پیشنهادها را رد نکنید.هنچنین از راهنمایتان بخواهید شما را به دیدن باغ گیاه شناسی کرستن باخ و بندرگاه هوت نیز ببرد. شاید باور نکنید که در فاصله سه یا چهار روز بتوانید جذابیت های دیگر شهر کیپ تاون را نیز ببینید روی دیگر سکه. موزه طلای کیپ تاون و قلعه امید نیک و زندان نلسون ماندلا از آن جمله است.دیدن کوسه سفید در قفس ، بالون سواری ، گشت سافاری در جنگل از آن مواردی است که شما را از دیدن کیپ تاون سیراب می کند.
از کیپ تاون با توجه به کمبود زمان شما به ژوهانسبورگ خواهید رفت  این مسیر معملاً با پرواز داخلی انجام می شود.  البته شهرهای دیگری مانند دوربان و پروتوریا که پایتخت کشور آفریقای جنوبی است نیز در زمره شهرهای توریستی آفریقای جنوبی قرار دارد اما تورهایی ایرانی این شهرها را چندان نپسندیده اند. البته برخی تورها شهر پروتریا را در برنامه تور خود گنجانده اند.در ژوهانسبورگ شما به مکان های مختلفی دسترسی دارد. گشت شهر ژوهانسبورگ بی تردید در برنامه شما قرار دارد. بازدید از گلدریف سیتی و معادن طلای معروف آن را از دست ندهید.برای جوانهای ماجراجو شهر بازی نزدیک گلدریف سیتی خاطره ای فراموش نشدنی است. پل ماندلا و شهر قدیم ژوهانسبورگ و پارک شیرها نیز در برنامه شما خواهد بود. بسیاری از تورها برنامه گشت شهرک فرهنگی لسیدی را نیز در برنامه شما می گنجانند. این شهرک انعکاسی از مردمان بومی قاره آفریقا و کشور آفریقای جنوبی است. بعد از بازدید از این مراکز و خرید مناسب در ژوهانسبورگ تور شما را به بازدید از شهر سان سیتی خواهد برد. مسیر زمینی است و راه طولانی نیست. در سان سیتی هر آنچه شما می خواهید را خواهید یافت تیر اندازی با تفنگ و تیرو کمان ، جت اسکی و بازدید از باغ پروانه ها و برکه کروکودیل ها تنها گوشه ای از این برنامه ها است.برنامه های شبانه مانند گازینوها نیز برای دیدن خالی از لطف نیست. سر خوردن با کابلی که طول آن دو کیلومتر است هیجان شما را به اوج می رساند و دیدار از هتل بزرگ شهر سان سیتی آرامش را به شما باز می گرداند. مطمئناً پس از بازدید سان سیتی شما به پارک جنگلی نیز خواهید رفت. پارک جنگلی با کلبه ها جنگلی زیبا شما را به گشت سافاری به اعماق طبیعت می برد. دیدن زرافه ها و شیرها و یوزپلنگهایی که به دنیال آهوان می دوند شما را به شعف وا می دارد. پارک جنگلی پیلانزبرگ به سان سیتی بسیار نزدیک است و یکی از بزرگ ترین پارک های جنگلی کشوری آفریقای جنوبی است. سفر شما با بازگشت به ژوهانسبورگ و پرواز به سوی تهران به پایان می رسد.